De werkvloer heeft vragen (1 februari-1 juni 2009) !

De vraag- en antwoord website ArboAntwoord.com heeft wederom veel informatie opgeleverd over onderwerpen die leven bij arbo-coördinatoren, preventiemedewerkers, werknemers en werkgevers (werkvloer).

Inmiddels weten we ook meer over het gebruik van de website en de tevredenheid van gebruikers. Hieronder alvast een aantal nieuwe resultaten:

a.   100.000 hits (was 37000 van  1-okt. 2008- 1 feb. 2009)
b.   4400 bezoekers (was 2000)
c.   22000 bekeken pagina’s (was 11000)
d.   110 vragen (was 130)

Wij zijn uiteraard blij met een toenemend aantal bezoekers, die bovendien aangeven dat ze heel tevreden zijn met de website (80% van de ondervraagden is tevreden of heel tevreden) en de antwoorden (86% van ondervraagden is tevreden of heel tevreden). Wat de resultaten echter ook laten zien is dat het aantal gestelde vragen niet is toegenomen. Om zowel het aantal bezoekers als het aantal gestelde vragen te verhogen willen we ArboAntwoord ook in de komende maanden op verschillende manieren onder de aandacht te brengen, met name op het gebied van werk en gezondheid! Wij verwachten namelijk dat als wij meer mensen op de werkvloer weten te bereiken, er ook meer vragen zullen worden gesteld.

 Tot slot weer 3 voorbeelden van interessante vragen die in de afgelopen vier maanden zijn gesteld:

1. In hoeverre zijn de medewerkers verplicht om gebruik te maken van de beschikbare (til-) hulpmiddelen? In principe bepaalt de werkgever hoe en waarmee gewerkt wordt. Dus als hij wil dat die middelen gebruikt worden, dan zal hij toezicht op ... Lees verder

2. Tast aceton het zenuwstelsel aan? Bij het vullen van acetyleenflessen kan blootstelling aan aceton ontstaan omdat acetyleenflessen gevuld zijn met een poreuze massa, waarin aceton is opgezogen. Die poreuze massa zorgt voor een blijvende verdeling van de aceton over de hele inhoud. De reden hiervoor is dat acetyleen bij een druk ... Lees verder

3. Tropische temperaturen tijdens zwangerschap? Enige tijd geleden is er een richtlijn verschenen over zwangerschap en werk, die bedoeld is als hulpmiddel voor de bedrijfsarts. Daarin staat voor wat ... Lees verder

Heeft u zelf (nogmaals) een vraag over Werk en Gezondheid, stel deze dan kosteloos en anoniem aan één van onze experts, via: www.arboantwoord.com. Heeft u ideeën en suggesties voor nieuwe campagnes om ArboAntwoord onder de aandacht te brengen, neem dan contact op met de onderzoeker van dit project (m [dot] d [dot] rhebergen [at] amc [dot] uva [dot] nl).

Feedback Form